وبلاگ

5 عدد از بهترین گیاهان برای محیط کار در منزل کدامند؟

با توجه به افزایش روز افزون تعداد افرادی که بصورت دورکاری زندگی خود را سپری می‌کنند، داشتن نشاط و روحیه‌ی خوب از شرایط لازم برای افزایش بهبود عملکرد این افراد به شمار می‌رود.

وجود گیاهان در محیط کار در منزل به افزایش روحیه و نشاط شما کمک می‌کند و باعث می‌شود که در کار خود به بهترین بازده خود برسید.

 

گیاهان کاکتوس با توجه به مقاومت بسیار خوب خود نسبت به شرایط محیطی متفاوت، همیشه اولین انتخاب برای چنین محیط‌هایی می‌باشند، اما گیاهانی وجود دارند که علاوه بر سبزتر بودن و زیبایی خاص خود می‌توانند جایگزین خوبی برای محیط شما باشند.

گیاهان برای محیط کار

در اینجا ما 5 گیاهی که نسبت به شرایط آب و هوایی متفاوت مقاوم هستند و می‌توانند حتی در خاک خشک رشد کنند که به معنای آبیاری کمتر می‌باشد، را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1- گیاه برگ انجیری (پنیر سوییسی)

برگ انجیری پنیر سوییسی

اگر مراقبت از گیاهان برای شما در محل کار همیشه مشکل ساز بوده است، گیاه برگ انجیری (پنیر سوییسی) گیاهی مناسب برای محیط کار شما می‌باشد.

با توجه به تحقیقات مجله ایندپندنت برای نگهداری از این گیاه، میزان پرمشغله بودن شما مهم نیست!

فقط کافی است هر دو هفته یک بار این گیاه را آبیاری کنید. این گیاه در شرایط محیطی متفاوتی در محیط منزل قابلیت رشد بسیار خوبی دارد و سرعت رشد آن بالاست،

لذا فقط باید توجه کنید که از گلدان بزرگی برای نگهداری از این گیاه استفاده می‌کنید. این گیاه هم‎چنین در تمیز کردن هوا بسیار قدرتمند است.

 

2- سانسوریا تریفاسکیاتا (گیاه مار)

سانسوریا تریفاسکیاتا (گیاه مار)

سانسوریا تریفاسکیاتا (گیاه مار)

سانسوریا تریفاسکیاتا (گیاه مار) که همچنین با عنوان گیاه مار شناخته می‌شود، بسیار گیاه مقاومی است.

این گیاه در فیلتر کردن هوای محیط کار شما بسیار قدرتمند عمل می‌کند و بسیاری از سموم محیط کار شما را نابود می‌کند. پس اگر می‌خواهید هوای محیط کار شما در منزل تمیز و تازه باشد این گیاهی است که شما باید آن را انتخاب کنید.

این گونه خاص از سانسوریا به علت نیاز کمتر به مراقبت بسیار به علاقه مندان به گیاهان توصیه می‌شود. خاک مورد نیاز این گیاه بهتر است که خشک باشد و زهکشی مناسبی داشته باشد.

 

3- نخل کنتیا (نخل بهشتی)

نخل کنتیا (نخل بهشتی)

نخل کنتیا (نخل بهشتی)

گیاه نخل کنتیا (نخل بهشتی) معمولا برای به عنوان گیاهی بر روی میز محیط خانه پیشنهاد می‌شود، اما شما می‌توانید از آن برای محیط کار خود استفاده کنید. نیاز به مراقبت بسیار کم و مقاومت بسیار بالای این گیاه در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، رشد می‎کنند.

این گیاه حتی در محیط‌های نسبتا تاریک نیز به خوبی رشد می‌کند. با توجه به این که با رشد گیاه نخل همیشه نگرانی در مورد فضای اشغال شده مورد بحث قرار می‌گیرد، این گونه‌ی خاص برگ‌هایش به سمت بیرون رشد نمی‌کند و از این بابت بسیار مناسب محیط کار می‌باشد.

 

4- پتوس ارتشی

پتوس ارتشی

پتوس ارتشی

پتوس ارتشی نوعی گیاه همیشه سبز با برگ‌های بزرگ قلبی شکل است که در طیف گسترده ای رنگ‌های سبز روشن و تیره در بازار وجود دارد. ن

کته‌ی بسیار مهم در مورد این گیاه این است که به شرایط محیطی شما سریعا سازگار می‌شود و حتی در محیط‌های کم‌نور نیز به خوبی رشد می‌کند. مقاومت بالای این گیاه در مقابل آفات و حشرات نیز این گیاه را به گزینه بسیار خوبی برای محیط کار تبدیل کرده است.

هر چقدر هم که نور محیط کار شما کم باشد، برگ‌های این گیاه همچنان سبز باقی خواهند ماند. این گیاه همچنین در مطالعات ناسا به عنوان گیاهی که می‌تواند هوای ناپاک محیط را سالم کند مورد بررسی و تایید قرار گرفته است. تنها کافی است که خاک گلدان را مرطوب نگه دارید تا از رشد این گیاه در محیط کار خود لذت ببرید.

 

5- گیاه بروملیاد

 گیاه بروملیاد گیاهان برای محیط کار

گیاه بروملیاد

اگر چه گیاه بروملیاد در ابتدا نیاز به مراقبت و عشق نیاز دارند، اما پس از گلدهی و باز شدن شکوفه‌ها این گیاه به مراقبت کمتری نیاز خواهد داشت. این گیاه به کود خاصی نیاز ندارد و شما فقط باید هر چند وقت یک بار این گیاه را آبیار کنید زیرا این گیاه به شدت نسبت به خشکی خاک مقاوم است.

داشتن شغل خانگی به معنای داشتن تبدیل خانه به یک فضای رسمی اداری یا کارگاهی نیست. از این گیاهان برای زیباسازی محیط کار خود، تصفیه هوا و یالا بردن نشاط خود استفاده کنید. همچنن در اینجا شما می‌توانید به سایر مقالات آموزشی دیجی فارمر دسترسی پیدا کنید.