7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی و نحوه جلوگیری از آن ها !

رشد محصولات شگفت انگیز و با ارزش بالا حتی برای افراد حرفه ای می تواند یک فرآیند چالش برانگیز باشد.

و هنگامی که شما یک پرورش دهنده مبتدی هستید ، می تواند یک چالش بزرگتر به نظر برسد.

7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی

همه ما آن لحظه ناامید کننده را تجربه کرده ایم وقتی متوجه می شوید که پس از سرمایه گذاری زمان و هزینه زیاد در کشت محصولات خود دچار اشتباه شده اید.

تسلط بر صنعت رشد کار آسانی نیست. احترام گذاشتن به مهارت های خود به عنوان یک پرورش دهنده و تبدیل شدن به خدایی که آرزویش را دارید ، به صبر و تعهد به کارتان نیاز دارد.

ما اینجا هستیم تا مطمئن شویم از اشتباهات قابل پیشبینی و قابل پیشگیری اجتناب می کنید و به کار خود مجهز شده اید تا دانش کافی را برای پرورش گیاهان باورنکردنی داشته باشید که می توانید به آنها افتخار کنید.

آیا آماده هستید که 7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی چیست؟

در این آموزش ، ما بزرگترین اشتباهاتی را که پرورش دهندگان به ما گفته اند که ای کاش از ابتدا می دانستند ، همراه با برخی از بهترین توصیه های ما برای کمک به شما در جلوگیری یا رفع این مشکلات رایج ، را پوشش می دهیم.

 

1 – عدم صبر کافی به هنگام اولین تجربه کشت

تماشای رشد و شکوفایی گیاهان شما بخشی هیجان انگیز از روند رشد گیاهتان است ، بنابراین قابل درک است که یک پرورش دهنده برای اولین بار با صبر و حوصله مبارزه می کند. با این حال ، واقعیت این است که پیشرفت فوراً اتفاق نمی افتد. اگر مورچه می شوید ، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • گیاهان یک شبه رشد نمی کنند بی حوصلگی این واقعیت را تغییر نخواهد داد. بپذیرید که رشد یک فرایند طولانی مدت است و حاضر باشید به محصولات خود زمان لازم برای شکوفایی و برداشت محصول را بدهید.

 

  • شما نمی توانید به یک گیاه مریض است یا دچار تنش یا شوک شده است کمک کنید تا فوراً بهبود یابد. بدانید که با صبر و شکیبایی ممکن است بتوانید گیاهان بیمار را نجات دهید ، اما عجله در این روند به طور بالقوه می تواند باعث افزایش بیشتر آسیب به گیاهان شما شود.

 

  • این مهم است که به خود زمان بدهید تا نحوه درست و موثر راه اندازی اتاق کشت استاندارد را بیاموزید. شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. ساعاتی که برای انجام این کار صرف می کنید وقتی اتاق رشد داشته باشید که دارای گیاهان سالم و زیبا باشد ، ده برابر خواهد بود. مقاله ی ما را برای راهنمایی در مورد چگونگی ساخت یک اتاق کشت برای آماده سازی خود برای برداشت موفقیت آمیز را بررسی کنید.

 

  • مهمتر از همه ، یادگیری همه چیزهایی که باید در مورد نحوه رشد بدانید ، زمان می برد. به خود زمان دهید و صبور باشید تا به یک پرورش دهنده آگاه و آماده تبدیل شوید. خواندن مقالاتی از این قبیل هر روز و نکات ما در مورد بهترین مواد مغذی برای پرورش دهندگان مبتدی ، سرعت یادگیری شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی

2. عدم انتخاب سیستم و بستر کشت مناسب

راه های زیادی برای کشت، ایندور و اوتدور وجود دارد و نمی توان تشخیص داد که سیستم و بستر کشت مناسب برای شما چیست.

اگر به مکان مناسب در خارج از خانه دسترسی دارید ، رشد در خاک یا محیطهای ببا بستر کشت خاک مانند پرومیکس یک راه عالی برای شروع کار است.این یکی از بهترین روش ها برای کشت برای افرادی مبتدی است که در کنار ارگانیک بودن از بسیاری از مشکلات و چالش ها جلوگیری میشوند.

شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. برای رشد در محیط های بسته یا ایندور ، بستر کشت خاک که با دست آبیاری می شوند مانند پرومیکس نتایج بسیار ثابتی را در ابتدا نشان می دهند.

اگر می خواهید دست خود را در زمینه هیدروپونیک امتحان کنید ، به تولیدکنندگان مبتدی توصیه می کنیم از سیستم کشت آب های عمیق (DWC) استفاده کنند.

دانستن اینکه کدام سیستم برای سطح مهارت و نوع محصول مناسب تر است ، یک راه مهم برای به حداقل رساندن خطاهای قابل پیشگیری می باشد پس در انتخاب آن همه جوانب را بسنجید.

3. عدم انتخاب مکان مناسب رشد

تعیین اینکه کجا قرار است گیاه خود را پرورش دهید نیز بخش مهمی از موفقیت شما را رقم می زند.

اگر در فضای باز یا اوتدور گیاهتان را پرورش می دهید ، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

سعی کنید منطقه ای را پیدا کنید که قبلا گیاهانی مانند گیاهان شما و سایر گیاهان در آن به خوبی رشد کرده اند و نتایج مطلوبی بدست آمده است.  (زیرا به احتمال زیاد محصولات شما نیز در آن خاک رشد خوبی را تجربه خواهند کرد).
گیاهان خود را در نزدیک منبع آب ، مانند رود خانه ها قرار دهید تا آبیاری محصولات شما آسان تر شود. شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. (اولین باری که مجبور شدید سطل های سنگین آب را در محیط کشت خود بکشید از ما تشکر خواهید کرد!)
هرچه نور خورشید بیشتر باشد ، گیاهان شما بهتر رشد خواهند کرد ، بنابراین ناحیه ای را انتخاب نکنید که دارای سایه بان زیاد باشد و نور خورشید شما را به گیاه شما به میزان کافی نرسد.

علاوه بر یافتن جایی که به اندازه کافی خصوصی است ، مهم است که به خاطر داشته باشید که انتخاب یک فضای رشد یک تعهد است.

برای پرورش دهندگان ایندور ، انتخاب درست نیز مهم است. موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا به آب مناسب و برق کافی دسترسی دارید؟
آیا می توانید به درستی هوای اتاق را تهویه کنید؟
آیا اتاق رشد شما به طور طبیعی گرم است یا سرد؟ آیا کنترل محیط سخت خواهد بود؟

لذا قبل از انتخاب محیط کشت گیاه خود این مسایل را حتما در نظر بگیرید تا در مراحل کشت گیاه خود به مشکل نخورید.

4. عدم توجه کافی به محیط رشد ایندور خود

وقتی در خانه یا به صورت ایندور گیاه خود را پرورش می دهید ، محیط شما بسیار مهم است. عدم ایجاد محیط مناسب و کنترل مناسب آن می تواند محصول شما را خراب و نابود کند.

چراغ ها و نورهای مصنوعی قسمتی جدایی ناپذیر و مهم کشت شما هستند. استفاده از نورهای مصنوعی اشتباه یا میزان نادرست لازمه برای کشت گیاه می تواند دلیل نابودی محصولات شما باشد. شما باید بدانید چگونه نیازهای نورپردازی خود را محاسبه کنید و با انواع مختلف چراغ ها آشنا شوید.

همانطور که تغییرات کوچک در روشنایی می تواند بر زنده ماندن گیاه تأثیر بگذارد ، دمای اتاق رشد شما نیز می تواند تأثیرگذار باشد. این یکی از دلایلی است که بسیار مهم است که فضایی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی و به طور مداوم دما را در مقدار لازم حفظ کنید.

شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. مشابه دما ، ضروری است که رطوبت اتاق کشت شما به طور ثابت حفظ و کنترل شود. با پیشرفت گیاهان ، میزان رطوبت مورد نیاز آن ها متفاوت است. شما باید از میزان رطوبت مورد نیاز در هر مرحله از رشد گیاه خود آگاه باشید.

اندازه گیری دقیق این موارد به شما کمک خواهد کرد.

اطمینان از تهویه مناسب گیاهان باعث می شود که دمای اتاق رشد شما ثابت و مناسب باشد. همچنین می توانید با تهویه استراتژیک فضای خود اطمینان حاصل کنید که هزینه زیادی برای هزینه های سرمایش صرف نمی کنید.

5. توجه نکردن به اهمیت علم شیمی در پرورش گیاهان

یک عامل اساسی که کشاورزان باید کاملاً بدانند اهمیت سطح pH است. حفظ سطح مناسب pH یک گام مهم در جلوگیری از سوء تغذیه و گسترش میکروارگانیسم های بیماری زا است. عوامل متعددی بر میزان pH باغ شما تأثیر می گذارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

  • آب شما: استفاده از سیستمی مانند اسمز معکوس یک روش اقتصادی برای دستیابی به آب متعادل یا تقریبا متعادل بدون پرداخت هزینه آب مقطر گران قیمت است.

 

  • مواد مغذی شما: شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. بسیاری از مواد مغذی متداول به دلیل ترکیبات اسیدی و قلیایی که اغلب دارند دارای سطوح نامنظمی از pH هستند. اطمینان حاصل کنید که از مواد مغذی مناسب استفاده می کنید.

 

  • محیط کشت گیاه شما: در رشد هیدروپونیک ، گیاهان به تغییرات سطح pH بسیار حساس هستند. شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. این بدان معناست که تغییرات شیمیایی ظریف که در بسیاری از عناصر محیط های سنتی رخ می دهد می تواند تأثیر قابل توجهی بر سطح pH گیاه شما بگذارد.

6. ندانید که چگونه گیاهان را شبیه سازی صحیح کنید

یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های یک گیاه ، توانایی همه جانبه آن یا توانایی تبدیل خود به هر سلول دیگری از گیاه است. از آنجا که گیاهان دارای این ویژگی هستند ، می توانند خود را شبیه سازی کنند. از نظر تئوری ، این بدان معناست که هر ساقه ای را می توان از گیاه شما جدا کرد و سپس ریشه دار شود. با این حال ، بسیاری از پرورش دهندگان می دانند که به این سادگی نیست.

شبیه سازی موفقیت آمیز یک گیاه مستلزم توجه دقیق به ژل ها و مواد مغذی است که هم برای ساقه و هم برای گیاه مادر ارائه می شود. یک ژل قلمه گیری مناسب ، شبیه سازی ویتامین ها و هورمون های مورد نیاز خود را به ساقه شما می دهد تا بهترین فرصت برای ریشه دار شدن را داشته باشد.

شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید. همچنین مهم است که شما فقط سعی کنید قلمه ها را از گیاهان مادری سالم بگیرید و با شروع و شبیه سازی مراحل برگ های گیاهان خود را مرطوب نگه دارید.

7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی

7. ندانستن نحوه برداشت برای حداکثر عملکرد ، قدرت و ارزش

اگر در مراحل پایانی قبل از برداشت محصول کیفیت محصول شما به خطر بیافتد ، همه برنامه ریزی های تغذیه ای خوب و هفته های رشد و مراقبت از گیاهان هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.

به همین دلیل بسیار مهم است که مراحل صحیح را قبل ، حین و بعد از برداشت دنبال کنید تا عملکرد و ارزش محصولات خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. درک این نکته بسیار مهم است:

فلاش چیست و چگونه این کار را انجام دهید:فلاش گیاهان قبل از برداشت به شما امکان می دهد ترکیبات اضافی و مضر را از قسمت ریشه گیاه خود حذف کنید. این کار می تواند به بهبود تولید ترپنوئید گیاه شما کمک کرده و طعم شیمیایی آن را کاهش دهد ، بنابراین این یک گام بسیار مهم است. شما این مطالب را از دیجی فارمر میخوانید.

برداشت در زمان مناسب: این مهم است که بدانید چگونه وضعیت رسیدگی گیاه خود را ارزیابی کرده و اطمینان حاصل کنید که دیر یا به احتمال زیاد خیلی زود برداشت نمی کنید. به طور خلاصه ، شما باید بدانید که چگونه در زمان مناسب برداشت کنید تا بزرگترین جوانه ها ، میوه ها و باکیفیت ترین آنها به عمل آید.

نحوه هرس کردن: جوانه ها و درختان هرس شده  به محصول نهایی شما ظاهر مطلوبی می دهد که آنها را در بهترین نور ممکن به نمایش می گذارد.

در اینجا ما 7 اشتباه رایج پرورش دهندگان مبتدی و نحوه جلوگیری از آن ها را مورد بررسی قرار دادیم اما…

وقت بگذارید و هر چقدر می توانید یاد بگیرید ، هر روز

تسلط بر مهارت رشد یک فرآیند فوری نیست و متأسفانه هیچ راه میانبری برای یادگیری وجود ندارد. اما پاداشهایی که هنگام استفاده از بهترین مراحل رشد و برداشت برای محصولات خود خواهید داشت ، ارزش این تلاش را خواهند داشت.

معمولا برای تسلط بر هر مهارتی 10000 ساعت تمرین لازم است. نکته مهم در مورد رشد این است که از اولین زحمات خود در اولین برداشت خود لذت خواهید برد.
امیدوارم این نکات به شما کمک کند از بسیاری از اشتباهات رایج که مبتدیان را آزار می دهد اجتناب کنید و برذاشت محصول نهایی شما بیشتر از پیش و بهتر صورت گیرد.

برای راهنمایی بیشتر در مورد مواد مغذی پیشرفته ، مطمئن شوید که برای مقاله ها و دستورالعمل هایی مانند این ، که همه آنها به شما و گیاهان شما کمک می کند تا از پتانسیل کامل خود استفاده کنند ، زمان بزارید و در صورت بروز هر گونه مشکل در کشت خود آن را با کارشناسان دیجی فارمر  در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *